Головна / Слайдер / 3000000 голосів зібрано!

3000000 голосів зібрано!

Три мільйони підписів проти поспішного ринку землі аграрії принесли під ВР

Під Верховною Радою та в урядовому кварталі відбувся масовий мітинг в рамках акції «Не дамо вкрасти землю!». Близько 30 тисяч людей з усіх областей привезли під парламент 3 мільйони підписів проти поспішного впровадження ринку землі. Голова ВР відмовився зустрітися з мітингувальниками.

Нинішній уряд і склад парламенту не зацікавлені в комплексній земельній реформі, якої вимагає суспільство та експертне середовище, і налаштовані наживатися на національних багатствах. Земельна реформа може відбутися тільки за умови якісної зміни влади із відставкою всіх професійно непридатних посадовців, які втратили довіру людей.

Про це під час мітингу заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

MIN_0624

      Голові ВР Андрієві Парубію аграрії намагалися передати проект Закону «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року», що містить докладний план земельної реформи, розроблений експертами Аграрної партії. Однак спікер не побажав отримати й розглянути документ.

Україна не готова до продажу земель сільгосппризначення ні в організаційному, ні в економічному, ні в правовому сенсі, – вважають учасники мітингу. Згідно з опитуванням, яке провели науковці Житомирського агроекологічного університету, 96% сільгоспвиробників не мають коштів на купівлю землі. Натомість олігархи і міжнародні корпорації володіють необмеженими ресурсами для купівлі земельних площ.

Учасники мітингу засудили спроби відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в нинішніх умовах. У резолюції мітингу, яку буде передано органам влади, вони вимагають продовжити дію мораторію на продаж землі до завершення комплексної земельної реформи.

MIN_9261

Поки що ж у державі відсутнє збалансоване земельне законодавство, не проведена інвентаризація земель, немає верховенства права, гарантій недоторканності власності – все це робить ринок землі дуже ризикованим, – переконані аграрії.

На тлі заяв влади про швидке відкриття ринку землі катастрофічно зросла кількість рейдерських атак на агровиробників з метою захоплення їхніх підприємств і земельних ділянок – понад 7500 випадків за останні півтора роки.

Голова громадської спілки «Аграрна самооборона України», фермер Юрій Крутько – один із тих, хто на власному досвіді знає, що таке рейдерські напади на аграріїв.

Хоча в Україні поширена думка, що молодь не цікавить доля землі, до акції «Не дамо вкрасти землю!» долучилися тисячі молодих людей. Вони були найактивнішими учасниками флеш-мобів  в інтернеті та в центрі Києва 7 червня.

На думку Віталія Скоцика, парламент мав би стати останнім рятівним бар’єром на шляху розпродажу національного багатства, але олігархічні інтереси «під куполом» взяли гору.

Під час мітингу до урядового кварталу прибув автопробіг під гаслом «Не дамо вкрасти землю!», що об’їхав усю країну. Під будівлями парламенту, уряду, Адміністрації Президента, міністерства агрополітики активісти-аграрії створили живі ланцюги, що розтягнулися на сотні метрів. У театралізованих вуличних сценках і флеш-мобах учасники висловили своє ставлення до продажу землі, який, на їхню думку, в сучасних умовах обернеться «дерибаном».

MIN_9386

Нагадаємо, акція зі збору підписів «Не дамо вкрасти землю!» розпочалася в усіх областях України з ініціативи Аграрної партії наприкінці квітня – як реакція на Меморандум з МВФ, у якому влада зобов’язалась у стислий термін ухвалити закон про обіг землі сільськогосподарського призначення і розпочати продаж земель з 2018 року. Збір підписів активно підтримало українське суспільство. Понад 90% тих, хто взяв участь в опитуванні, висловилися категорично проти ринку землі в нинішніх умовах.

Про admin

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *